Stali jste se obětí trestného činu a nevíte si rady, jak dále postupovat, na koho se obrátit a co v takové situaci dělat?

Pro občany města Frýdku-Místku a blízkého okolí začala opět fungovat Poradna pro oběti trestného činu v rámci Probační a mediační služby. Obětem vysvětlíme, jaká jsou jejich práva, jak podat trestní oznámení, co obnáší trestní řízení, či jakým způsobem se mohou domoci náhrady škody. Pomoc se však nezaměřuje jen na právní oblast, neboť trestný čin poznamená často i psychiku člověka, proto poradna nabízí klientům pomoc i s vyrovnáváním se s následky trestného činu na jejich život.
12.09.2017 12:36
(Aktualizováno: 12.9.2017 12:37)

Služba je poskytována anonymně a zdarma v prostorách Probační a mediační služby Frýdek-Místek na ulici Politických obětí 128. Poradna je pro klienty otevřena v úterý od 8:00 hod do 11:00 hod a ve středu od 15:00 hod do 18:00 hod. Můžete volat také mimo poradenské hodiny na tel. 727 873 114 nebo napsat email na adresu: stefanikova.pms@gmail.com.

Poradna pro oběti je zřízena v rámci projektu „Proč zrovna Já? II“, který je financován z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR.

MM F-M
ODBOR SOCIÁLNÍCH SLUŽEB