O čem rozhodli radní?

2. 10. 2017

Rada města dala také souhlasné stanovisko k záměru soukromé společnosti zřídit na území města Mezinárodní Montessori základní školu. Jedná se o školu, kde je výuka postavena na Montessori principech a forma učení je ve dvojjazyčné formě, děti se v ní vyučují i v angličtině. Ve městě není podobné zařízení, a protože město v rámci koncepce školství podporuje alternativní vzdělávání poskytované jinými subjekty, nemá námitky ke zřízení Montessori školy. Ta by tak mohla nabídnout navazující vzdělávání pro děti z Montessori mateřské školky, která již na území města působí.

V neposlední řadě radní stanovili také nové místo pro konání svateb a jiných matričních obřadů. Tradičně byli snoubenci oddáváni v síni frýdeckého zámku. Ten ale nyní prochází dosti značnými opravami a není možné v něm svatby nadále pořádat. Vhodným a důstojným místem pro konání svatebních obřadů se tak na delší čas stane Koncertní sál Základní umělecké školy v Místku, která se nachází v těsné blízkosti místeckého náměstí. Dny pro konání svatebních obřadů jsou zachovány –  pátky a soboty. Frýdecký zámek je v majetku kraje a podle našich informací jeho rekonstrukce potrvá až do poloviny roku 2019.