Vylepšení standardu bydlení se dočkají i lidé v penzionu

MM F-M, Petr Pavelka

17. 10. 2017

„Penzion už má nějaké roky a investice si zaslouží. Chceme provést i kompletní rekonstrukci bytových jader ve všech 158 bytech. Se samotnými obyvateli ladíme projekt s cílem co nejvíce vyhovět jejich požadavkům. Dispozice jsou sice dané, ale chceme slyšet jejich praktické připomínky, co by bylo pro ně nejlepší,“ sdělil náměstek primátora Jiří Kajzar, který se s obyvateli penzionu sešel spolu s náměstkem primátora Richardem Žabkou. „Někteří senioři si rekonstrukci neumí představit, protože je pro ně nejdůležitější klid a třeba nemají rádi změny. Bude to chtít od nich trpělivost i určitou odolnost, ale z předchozích projektů víme, že když si rekonstrukcí projdou a mají ji zdárně za sebou, oceňují kvalitnější bydlení. Všichni se budou snažit o co nejvstřícnější přístup,“ ujišťuje náměstek primátora Richard Žabka.

Senioři se mohou těšit na zděné bytové jádro s novými zařizovacími předměty, vanička bude nahrazena sprchovým koutem s pohodlným přístupem a madly pro usnadnění pohybu. Součástí rekonstrukce bude dodávka a montáž kuchyňské linky včetně elektrického sporáku. V jednom bytovém domě penzionu by měla realizace proběhnout už v příštím roce, v druhém o rok později.