Výsledky parlamentních voleb ve městě

MM F-M, Petr Pavelka

22. 10. 2017

Ve Frýdku-Místku, i když to zezačátku vypadalo na lepší účast, k urnám dorazilo jen 55,44 procent oprávněných voličů, což je ale téměř totožné číslo jako před čtyřmi lety. Dorazili především voliči ANO 2011, kteří v našem městě získali ještě o šest procent více než celorepublikově, naopak ODS oproti celostátním výsledkům tratila zhruba pět procent. Při výsledcích z Frýdku-Místku by se do sněmovny dostalo jen sedm stran, protože Starostové a nezávislí a TOP 09 získali ve městě jen zhruba dvě procenta hlasů. Stejně jako celostátně se i u nás prosadily SPD a Česká pirátská strana, ačkoliv nejsou nijak známy z místní politiky. O něco lepší čísla než celorepublikově měla ve Frýdku-Místku ČSSD, KDU-ČSL a KSČM.

Výsledky ve Frýdku-Místku:

ANO 2011                                                       35,65 %