Strážníci budou hlídkovat u hřbitovů

23. 10. 2017

Provozní doba hřbitovů bude prodloužena od 26. října do 5. listopadu.

• bez omezení – hřbitov v Chlebovicích, ve Skalici, v Lysůvkách a evangelický hřbitov v Lískovci
• do 20 hodin – hřbitov ve Frýdku a katolický hřbitov v Lískovci

Od 6. listopadu budou hřbitovy ve Frýdku a katolický hřbitov v Lískovci otevřeny do 18 hodin, ostatní zůstanou otevřeny bez omezení.

Dušičkový čas doprovázen vyšší návštěvností hřbitovů souvisí se zvýšenou frekvencí dopravy v okolí pohřebišť a spojován bývá také s krádežemi. V okolí hřbitovů proto budou od tohoto čtvrtku 26. října až do neděle 5. listopadu hlídkovat strážníci městské policie.

„Strážníci se zaměří jednak na usměrňování provozu u příjezdu a výjezdu ze hřbitovů, ale také na vykradače aut a hřbitovní zloděje. Zvýšenou pozornost budou věnovat lokalitě centrálního hřbitova na Panských Nových Dvorech, ale také okolí hřbitovů ve Skalici, Chlebovicích, Lysůvkách a Lískovci,“ řekl ředitel městské policie Ivo Kališ.

V souvislosti se zvýšeným pohybem na veřejných pohřebištích žádáme občany o dodržování bezpečnosti a zároveň je žádáme, aby v případě zahlédnutí podezřelých osob kontaktovali městskou policii na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.