Hornická desítka - oslava pohybu

Minulou sobotu bylo naše město v pohybu. Za nádherného, slunečného počasí, příjemné atmosféry a obrovského zájmu běžců i diváků, proběhl totiž 32.ročník Hornické desítky. K vidění byly nejen obrovské souboje a skvělé výkony ve všech kategoriích od nejmenších dětí až po dospělé, ale hlavně úsměvy a pohoda u drtivé většiny běžců. A velice spokojeni mohou být rovněž pořadatelé. Statistiky Hornické desítky pro letošní rok se totiž uzavřely a uzavřely se rekordně. V závodech mládeže startovalo neuvěřitelných 1149 dětí !! Na start závodu na 10 km se postavilo 789 mužů a žen, k závodu mílařů potom 196 běžců. V nesoutěžním Běhu pro zdraví se proběhl opět nejvyšší počet v historii - 911 běžců ! Sečteno a podtrženo, poprvé padla hranice 3000 startů, přesně 3045 !! Navíc organizace klapala na jedničku a vše běželo tak jak mělo. Takže věříme, že závodníkům se závod a jeho zajištění líbilo a odjížděli z našeho města spokojeni. Velké poděkování patří městu za podporu akce a pořadatelům za bezchybnou organizaci Hornické desítky.
13.11.2017 07:11
(Aktualizováno: 13.11.2017 07:34)