Vánoční strom a s ním celá výzdoba už září

Advent ve městě byl v pátek 1. prosince zahájen slavnostním rozsvícením Vánočního stromu, kdy se náměstí Svobody v Místku jako obvykle zcela zaplnilo davy. Ty zhlédly opakovaně videomaping, protože se dvakrát „kousnul“, ale všichni to brali s humorem, hlavně že se světélka rozblikala a pomyslný klíč od Vánoc byl díky primátorovi Michalovi Pobuckému ve správný čas v symbolickém zámku.
03.12.2017 22:18

Ten odemknul krásu celé vánoční výzdoby ve městě, včetně Vánočního stromu na místeckém náměstí, které zdobí sto stříbrných koulí, padesát žárovek měnících barvy, padesát zábleskových žárovek a také kilometrový řetěz s tisícovkou LED diod.

Primátor pár chvil předtím asistoval u předávání šeků z charitativní kampaně Dejme úsměv dětem, která přinesla 200 tisíc korun Slezské diakonii pro azylový dům Sára Frýdek-Místek na vzdělávací a volnočasové aktivity.

Vrcholem programu byl koncert Michala Hrůzy, kterému se s kapelou kouřilo od pusy, ale i od strun a bicích, takže dokázal publikum patřičně rozehřát. Pomohly mu jeho hity, kterých lidé znali většinou více, než si původně dokázali s osobou tohoto zpěváka spojit.

MM F-M, Petr Pavelka

°C