Betlémské světlo na radnici

MM F-M, Petr Pavelka

26. 12. 2017

„Jsme velmi rádi, že symbol naděje a přátelství lidí dobré vůle zaplápolal již druhým rokem i na magistrátě,“ shodovali se náměstek primátora Richard Žabka s radním Marcelem Sikorou, kteří poděkovali skautům, že plamínek zapalovaný každoročně před Vánoci v betlémské jeskyni, v níž se podle tradice narodil Ježíš Kristus, opatrovali a na radnici zdárně doručili. Vyslechli si přitom pár postřehů z návštěvy Betléma od Jiřího Kajzara, který před nedávnem Palestinu navštívil a mohl se podělit o osobní zkušenosti. Plamen si odebral i náměstek primátora Karel Deutscher s rodinou. „Už loni při premiéře jsme o tom uvažovali, ale letos už jsme byli připravenější. Holky přes malou svíčku v lucerně opatrovaly Betlémské světlo na cestě domů, kde jsme zapálili velkou svíčku a pár dní plamen udržovali,“ popsal připojení k tradici zdůrazňující potřebu „dívat se srdcem“ Karel Deutscher.

Lidé měli možnost kromě frýdecké radnice získat oheň z Betléma také v rámci Adventního městečka.