Domovníci obdrželi Domovní řády

MM F-M, Petr Pavelka

15. 2. 2018

„Domovníci potřebují aspoň nějaký nástroj na regulaci chování lidí, protože odvolávat se na zákon je příliš obecné a stávající Občanský zákoník moc složitý. Domovní řád je jednoduchá norma, jasná, zřetelná, vysvětlitelná a hlavně vymahatelná. Je v nich jasně řečeno, co se nesmí, a měl by se díky němu zlepšit respekt domovníků, kteří se snaží uplatňovat právo na klidné soužití. To bez vzájemného respektu není možné. Jde o to, aby se lidé vyspali, neobtěžovali se pachy, nepořádkem, aby se dodržovala hygiena a podobně. Pokud to někdo respektovat nebude, tak má město, coby majitel, možnost při opakovaném porušení vypovědět nájemní smlouvu a zbavit se lidí, kteří porušují pravidla soužití,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Kajzar.

Domovníci se nyní při řešení konfliktů mají o co opřít, mají páku přimět problémové nájemníky ke změně chování. Porušení Domovního řádu se bude evidovat, v některých případech i za asistence městské policie, aby byl dostatek podkladů pro jednání s problémovými osobami, u nichž může být v krajním případě i zrušen nájemní vztah.