Občané okrajových částí jsou také občané města

Michal Pobucký,

28. 2. 2018

Vážení občané,

máme za sebou složité hlasování ohledně nabytí nemovitosti – minimotorestu v Zelinkovicích, který je kulturním a společenským centrem této okrajové části. Pro každou okrajovou část, tedy i Chlebovice, Skalici, Lískovec a Panské Nové Dvory, jsme vyčlenili určité finanční prostředky k tomu, aby si tamější lidé prostřednictvím svých osadních výborů sami rozhodovali o tom, kam je chtějí investovat. Nechápu tedy přístup části zastupitelů, kteří nyní odmítali podpořit snahu zelinkovických obyvatel zachovat objekt, který jim připadal strategicky natolik důležitý, že neměli problém sesbírat nadpoloviční počet občanů, kteří se vyslovili pro zachování objektu, jehož hlavní devízou je velký sál. Jak jsem už podotýkal na zastupitelstvu, kdyby se v nadpolovičním počtu, tedy v řádech desetitisíců, vyslovili občané frýdecké nebo místecké části, asi by si nikdo ze zastupitelů netroufl proti jejich vůli jít. Ale u okrajových částí je tomu jinak. Za sebe opakuji, že pro mě má každý občan města, bez ohledu na to, kde bydlí, stejná práva. Jsme zastupitelé, máme je zastupovat všechny, bez rozdílu. Proč k obyvatelům okrajových částí přistupovat jinak, když jsou rovněž občané Frýdku-Místku? Proč bychom jim měli bránit ve skutcích, které považují za správné, proč je nenechat použít „jejich“ vyčleněné peníze k účelu, který jim připadá v danou chvíli nejdůležitější? Takto se radnice chovat nemá a já jsem strašně rád, že se nakonec našla větší polovina těch, kteří to chápou podobně jako já.