Řidič ČSAD riskoval na přejezdu

MM F-M, Petr Pavelka

17. 3. 2018

„Chybělo málo a neštěstí by bylo na světě. Zodpovědnost je vždycky na řidiči, červená je červená a pro všechny znamená stop. Záznam z kamer městské policie jsme předali Policii ČR. ČSAD by mělo promluvit některým šoférům do duše, protože to také mohlo dopadnout jako před lety, kdy na stejném místě smetl vlak kamion. Už tehdy jsme vyzývali Správu železniční a dopravní cesty, aby zde urychleně umístili závory. Tenkrát nám tvrdili, že až v rámci zdvojkolejnění trati, ale to taky může být za rok, pět let nebo nikdy. Znovu je vyzveme, aby přijali opatření, pokud možno ihned. Lidé v autobusech, i ve vlacích, se musí cítit bezpečně,“ veřejně reagoval primátor Michal Pobucký, jehož přístup ocenila Federace strojvůdců České republiky. „Děkujeme za příkladnou iniciativu a zveřejnění videa ve věci incidentu na železničním přejezdu P7408 ze dne 25. února u vlaku č. 3133 ve vašem městě. Díky jeho zveřejnění již zahájila Policie ČR v dané věci úkony trestního řízení. Federace strojvůdců ČR se výrazně angažuje v problematice bezpečnosti provozu na železničních přejezdech a velmi vítáme, když podpoře našemu úsilí o zvýšení bezpečnosti provozu přispívají i lidé a organizace mimo skupinu Českých drah. I z tohoto hlediska si vašeho postupu velmi vážíme,“ reagovali strojvůdci.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, ze kterého je podezřelý 57letý řidič linkového autobusu. Ten vjel na železniční přejezd v době provozu světelného a zvukového výstražného zařízení. Ve vlaku v tu dobu cestovalo 90 až 100 cestujících. V této souvislosti nebyl nikdo zraněn,” uvedla tisková mluvčí PČR Karolína Bělunková.