Krajem rozkopané silnice jsou samá díra, město žádá nápravu

18. 5. 2018

Včera byl tak zvaný kontrolní den. Zástupce investora (kraje), ale také realizátora stavby jsme upozornili na příšerný stav dané komunikace a požadovali uvedení vozovky do lepšího stavu. Trvali jsme také na tom, aby naše připomínky byly zapsány do stavebního deníku a tedy, aby byly řešeny,“ uvedl primátor Michal Pobucký.

Silnice není v majetku města a jednání s krajem na téma oprav jeho komunikací na našem území je složité. „Nicméně kraj naše upozornění a žádost vyslyšel a díry  nechává zarovnávat,“ doplnil primátor Pobucký.

Pozn.:

Majitel komunikace městu oznámí, že silnici opraví a pokud doloží všechny potřebné dokumenty, musí město opravu silnice vedoucí přes jeho území povolit. Nemůže přitom zasahovat do termínu oprav ani do technických záležitostí. Ty jsou v kompetenci vlastníka komunikace (kraje).