FÁMY x FAKTA

20. 6. 2018

FAKTA:

V prosinci roku 2017 probíhala ve společnosti ČSAD Frýdek-Místek a.s. kontrola hospodaření s financemi  města poskytnutými na zajištění MHD. V rámci kontroly předložilo ČSAD F-M předsedovi finančního výboru zastupitelstva města Jaroslavu Ryškovi (hnutí ANO 2011) výplatnici jednoho ze zaměstnanců. Tvrzení ČSAD FM, že výplatnici neposkytlo, je tedy lživé. Město předalo DP FM veškeré podklady, které mělo k dispozici, aby mohl být zpracován pro zastupitele města komplexní materiál při rozhodování o MHD.

ČSAD nás viní z účelové dezinformace a porovnání nesourodých částek v čase. Přitom připouští, že výplatnice mohla pocházet z dob platnosti kolektivní smlouvy z roku 2014, takže by samo nemělo zamlčovat, že tato platila až do poloviny roku 2017.

ČSAD ve své kampani tvrdí, že v roce 2018 činí hodinová mzda řidičů 117.3 Kč/hodin. U DP FM by řidiči měli 135 Kč/hod. Měli by tedy platy vyšší. To jsou fakta.