Prázdniny ve městě dětem zpestřuje i městská policie

MM F-M, Petr Pavelka

27. 7. 2018

„Seznamujeme děti s pravidly bezpečnostního provozu, snažíme se, aby správně používaly bezpečnostní prvky. Po trošce teorie si samozřejmě za našeho dozoru zajezdí a my je upozorňujeme na to, co provedly v provozu špatně. Někteří účastníci jsou na kolech, jiní na koloběžkách, ale bývají tu i další členové rodiny třeba na odrážedlech. Některé známe i z loňských ročníků, část absolvovala naši výuku v rámci základních škol, ale věkové rozpětí je tu široké, takže tomu přizpůsobujeme pokyny a hlavně dbáme na bezpečnost,“ vysvětluje Lenka Pesničáková. Strážnice měly pro děti odměny, ale i doplňkové hry s dopravní tematikou – pexeso nebo dobble – a nechybělo ani zábavné malování křídami. Už jste někdy seděli na namalovaném kole?

„Myslím si, že každá akce z Prázdnin ve městě má pro děti výchovný efekt a současně jim přináší i zábavu. Financujeme je proto, aby děti měly přehled, jak se dá smysluplně trávit volný čas, a neseděly pouze u počítačů. Výběr je široký – jsou pro ně připraveny pohybové aktivity, deskové hry, výtvarné dílny, turnaje, soutěže, ale také ukázky táborových dovedností, výlety, exkurze a podobně,” vyjmenoval náměstek primátora Pavel Machala.