Školy vítaly prvňáčky

3. 9. 2018

V souvislosti se zápisy mělo dnes do škol nastoupit pět set dvacet prvňáků. To je v porovnání s minulým školním rokem pokles o devatenáct žáků. „Počty zatím nejsou přesné, protože od doby zápisu se mohly některé děti odstěhovat, ale také přistěhovat. Přesný počet prvňáčků získáme od ředitelů škol až v prvním týdnu nového školního roku," žekl primátor Michal Pobucký.

Město pro všechny prvňáčky připravilo malý dárek v podobě baťůžku na přezůvky nebo svačinu s přiloženou dětskou zástěrou, voskovkami a bublifukem. Primátor Michal Pobucký dnes přivítal žáky 1. B na 11. ZŠ na ulici Jiřího z Poděbrad na sídlišti Slezská ve Frýdku. Aby jim první den ve škole zpříjemnil, rozdal jim navíc sladké bonbóny, sušenky i křídy a veselé propisky.

Kapacita základních škol ve městě je dostačující.