150 seniorů šlo z Hájku do Sedlišť

19. 9. 2018

„Tříkilometrová trasa vedla od autobusové zastávky v Hájku do Sedlišť a byla zvolena tak, aby ji zvládli všichni. Pro účastníky byl zajištěn svoz autobusem, doprava na start v Hájku a z cíle v Sedlištích zpět do města,“ uvedl primátor Michal Pobucký, který ocenil nejen účast, ale také nadšení seniorů pro pohybovou aktivitu a samozřejmě komunikaci, která při cestě rozhodně nechyběla.

„Každý účastník dostal u startu minerálku a oplatek na cestu. V cíli byly pro všechny připraveny drobné upomínkové předměty a občerstvení v restauraci. Nechyběl ani doprovodný program, například prohlídka kostela Všech svatých v Sedlištích nebo získání užitečných informací u stánku VZP. U členů ČČK si senioři mohli nechat změřit tlak,“ doplnila Adéla Kotásková, vedoucí CDS Domovinka.

Akce je organizována za finanční podpory Statutárního města Frýdek-Místek a ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže Frýdek-Místek, který zajišťuje na trase zdravotnický dohled.