Splněný bod: Budeme pokračovat v péči o městské hřbitovy

MM F-M, Petr Pavelka

19. 9. 2018

„Městské technické služby prováděly výměnu dalších chodníků. Vše se neobešlo i bez určitých terénních úprav, ale výsledek příchozí určitě potěší. Pohyb po jednotlivých trasách bude pohodlnější i bezpečnější, což je důležité zejména pro starší občany,“ sdělil primátor Michal Pobucký.

Technické služby odstraňovaly asfaltobetonový povrch, jednotlivé betonové i podkladní vrstvy, následovaly práce na vytvoření nového podkladu, proběhla betonáž nových obrubníků a ve finální fázi pokládka betonové dlažby v tloušťce šesti centimetrů. Souběžně byly provedeny terénní úpravy, průklesty keřů i kácení. Protože město se snaží zachránit každý strom, který má další perspektivu, a současně se snaží ochraňovat i jednotlivá hrobová zařízení, bylo rozhodnuto „ušetřit“ jednu břízu nezvyklou metodou. „Pokusili jsme se ji zachránit mlatovým povrchem místo zámkové dlažby. Uvidíme, jestli se takové řešení osvědčí, a pokud ano, můžeme jej používat i při jiných investičních akcích,“ řekl náměstek primátora Jiří Kajzar, který informoval rovněž o přípravě rekonstrukce „náměstíčka“ na hřbitově v návaznosti na vsypovou loučku. I tento prostor na hřbitově by se měl dočkat v dohledné době vylepšení. To má spočívat v jeho estetizaci i větší praktičnosti pro daný účel, protože jednotlivé prvky už jsou značně zastaralé. Uvažuje se o úpravách zeleně, která zredukovala plochy určené k sezení, ale i o změnách schodiště a plochy u kapličky stejně jako samotného pietního prostoru u vsypové loučky. Ani tady by už komunikacím neměl dominovat asfalt.