Policie jako nástroj politiků

MM F-M, Petr Pavelka

29. 9. 2018

Už v květnu Policie České republiky požádala město o součinnost při prověřování oznámení týkajícího se koupě motorestu U Fojtíků v Zelinkovicích. Jeho koupi schválila většina zastupitelů, nepodpořilo ji však Naše Město a Klub opozičních zastupitelů (vyloučení z hnutí ANO). Jednalo se přitom o záchranu jediného místa v této okrajové části města, vhodného k setkávání místních lidí. Neoficiálně byl tento "podnět" již odložen jako nedůvodný.

Nyní na sociálních sítích kolují informace o tom, že policie vyšetřuje Dopravní podnik Frýdek-Místek, kterou vypustila média Našeho Města. „Informaci takového charakteru jsme nikomu neposkytli,“ reagovala na oficiální dotaz města Eva Michalíková z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie ČR Moravskoslezského kraje. „Z toho jasně vyplývá, jak se věci mají. Dopravní podnik požadoval dle tiskového zákona opravu nepravdivých údajů, které Naše Frýdecko-Místecko zveřejnilo, místo toho přichází další očerňování. Dopravní podnik Frýdek-Místek je ale veřejná korporace, která požívá jiné ochrany než politikové, kteří musí ledacos snést, takže podle toho bude městská firma dále postupovat,“ reagoval současný jednatel dopravního podniku náměstek primátora Karel Deutscher.