Máme po volbách

Michal Pobucký,

17. 10. 2018

Vážení občané,

komunální volby jsou za námi a věřím, že kromě politiků, kteří uspěli, si oddechli i mnozí občané, kterým všudypřítomná volební kampaň už mohla lézt na nervy. Zvlášť když pro našince opravdu není jednoduché se zorientovat v často protichůdných tvrzeních a v posledním období ani v tom, kdo má být spojován s tím či oním, co se ve městě povedlo, kdo „kope“ za radnici a kdo do ní. Dobré orientaci nepomáhají ani „fake news“, falešné zprávy, na které jsem upozorňoval již minule. Ovlivňují výsledek i ve volbách u světových velmocí, přicházejí na poslední chvíli a je těžké se vůči nim bránit. Ve volební tiskovině Našeho Města Naše Frýdecko-Místecko jsem byl osočen, že jsem v souvislosti se zpravodajem „brutálně zneužil fotografie osobností“. Je mi bohužel jasné, že více z vás zaznamenalo tuto informaci než naši veřejnou reakci na tuto lež, ale v posledním zpravodaji se s ní mohou seznámit všichni a udělat si ex post potřebný obrázek. Vyzvali jsme, aby se oni dva anonymně citovaní zneužití muži ještě do voleb přihlásili, pochopitelně se tak však nestalo. V tomto čísle tedy ještě doznívá kampaň a volební výsledky, ale chci vás ujistit, že současně už všechny tři koaliční strany – ČSSD, ANO a KDU-ČSL – intenzivně pracují, aby mohly po vydání společného programového prohlášení naplňovat jednotlivé sliby, které vám ve volbách daly. Jsou to mimochodem ty strany, které společně setrvaly v licitačním boji o hotel Centrum, jsou schopny se dohodnout, co z něj vybudují, a chovat se i do budoucna jako koaliční partneři, nikoliv jako Vychytralá horákyně.