Nacházíte se: O městě > Aktuality

Vánoční strom rozsvítíme společně koncem listopadu

V pátek 28. listopadu vpodvečer se ve Frýdku-Místku slavnostně rozsvítí Vánoční strom a spolu s ním celá vánoční výzdoba města. Čekání na tento okamžik zpříjemní od 15 hodin koncert pro děti v podání Pavla Nováka, poté vystoupí David Stypka & Bandjeez a před půl pátou se na podiu předvede Soubor lidových písní a tanců Ostravica. Krátce po 17. hodině bude na podium pozváno jedno z přítomných dětí, aby otočilo klíčem v kouzelném zámku Vánoc a rozsvítilo tak Vánoční strom a vánoční výzdobu města. Slavnostní program zakončí Tomáš Kočko & Orchestr.
05.11.2014 14:30
(Aktualizováno: 5.11.2014 15:32)

Připraven je i doprovodný program. Po celém náměstí se budou pohybovat krásní, dlouhonozí andělé, a kdo ví, možná, že tomu, kdo s nimi promluví, se splní nějaké přání. Od 15 do 18 hodin budou moci zájemci navštívit vánoční dílny Střediska volného Klíč a vyrobit si v nich krajkovanou baňku, papírový vánoční stromeček v květináči, vykrajovanou vánoční ozdobu z včelího plástu nebo  vánoční přání pro své blízké. Děti a všichni snílci na náměstí najdou také Ježíškovu poštu, prostřednictvím které budou moci poslat dopis Ježíškovi a chybět nebude ani dřevěný betlém.

Vánoční atmosféru na náměstí navodí také nazdobené dřevěné stánky, ve kterých budou prodejci nabízet tradiční vánoční zboží – svícny, jmelí, adventní věnce, vonné oleje, vánoční ozdoby, ale také šperky nebo výrobky ze dřeva a keramiky. Nouze nebude ani o bohaté občerstvení. Prodávat se budou vánoční perníčky, trdelníky, klobásky, placky, ale také horká medovina nebo vánoční punč.

Jste zváni.

Pozn.

28. listopadu bude zahájen také „Advent ve městě“ plný zábavy pro děti i dospělé, který se bude konat až do 23. prosince nejen na náměstí, ale také v Nové scéně Vlast, Národním domě nebo chrámu sv. Jana a Pavla. Podrobnosti již brzy.

20 °C
21 °C