Nacházíte se: O městě > Kultura

Kino Petra Bezruče

Informace

Kino Petra Bezruče projde v následujících letech zásadní rekonstrukcí. Promění se v multifunkční kulturní centrum, které bude vhodným zázemím pro divadelní představení, koncerty, kongresy, přednášky i výstavy. Koncem roku 2014 vypsalo město Frýdek-Místek architektonickou soutěž o návrh na rekonstrukci a modernizaci kina.

Autorem vítězného návrhu je Ing. arch. Pavel Rada a kolektiv. Objekt je koncipován v duchu současné moderní architektury. Dispozice budovy je upravena tak, aby jednotlivé nové funkce jako je kavárna,  galerie – výstavní prostor  a víceúčelový sál mohly fungovat jak samostatně, tak aby se vzájemně mohly propojit a zajistit jeden kompletní uzavřený program. Budova je nově uzpůsobena bezbariérovému užívání.

Dojde také k úpravě parkovacích míst a zlepšení dopravní obslužnosti.

Promítání bylo přesunuto do Nové scény Vlast. K dispozici je zde ale velký sál s kapacitou 580 míst, pódium pro koncerty, soutěže a jiné akce.

Ulice: Frýdlantská 612
Město: Frýdek-Místek