Nacházíte se: O městě > Kultura

Nová scéna Vlast

Plně digitální kino v Nové scéně Vlast

Kinosál v Nové scéně Vlast disponuje od roku 2010 digitální technologií dle standardu DCI, včetně technologií pro přehrávání 3D filmů za použití speciálních brýlí, které vám při vstupu do sálu zdarma zapůjčíme. Nové zařízení bylo z části financováno Státním fondem pro podporu a rozvoj české kinematografie. V únoru 2011 jsme dokončili i obměnu zvukové aparatury a zatím poslední novinkou je instalace zcela nového plátna.

Hlavní výhodou digitalizace, kromě všech výše uvedených nejmodernějších technických prostředků, je promítání premiér filmů ve stejný den jako kdekoliv jinde v celé ČR.

Nová technologie nabízí možnost promítání satelitních přenosů z Metropolitní opery v New Yorku a dalších programů (koncertů, baletních představení aj.) Při přenosech se snažíme zajistit české titulky.

Provozovatelem Nové scény Vlast je příspěvková organizace Národní dům Frýdek-Místek, která provozuje i kino Petra Bezruče, restauraci a Národní dům.

Nová scéna Vlast slouží jak návštěvníkům kina s ozvučením Dolby Stereo Surround,  tak příznivcům divadla.

V prvním patře Nové scény Vlast má své prostory také městská knihovna s vlastním vstupem.

Rezervace vstupenek:
T: +420 558 438 083
E: kulturafm@kulturafm.cz, vlast@kulturafm.cz

Rezervované vstupenky vyzvedněte nejpozději 10 dnů před konáním akce!
Na filmové představení půl hodiny před začátkem a na dětské divadelní představení do 14.15 hodin před začátkem!

Manažer kulturní produkce

Skotnicová Gabriela