Občanská poradna informuje – „Milostivé léto“ usnadní zaplacení dluhů vůči státu

MM F-M

19. 10. 2021

V rámci „Milostivého léta“ budou lidem, kteří spadli kvůli dluhům u státních institucí do exekucí, odpuštěny veškeré úroky, poplatky advokátům či penále. Díky „Milostivému létu“ tak mohou lidé snadněji ukončit stovky tisíc exekucí z důvodu tzv.: veřejnoprávních dluhů. Na dlužníkovi tak bude pouze zaplatit jistinu a pak ještě odměnu exekutorovi za uzavření exekuce. Splněním těchto podmínek bude exekuce zastavena a ukončena.

Jaké jsou podmínky?

Dlužíte na zdravotním pojištění, pokutách za černé jízdy, nájmu v obecním bytě, elektřině, za televizní nebo rozhlasový poplatek, na daních apod.? Dluh je již vymáhán exekutorem?

•   V období od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022 splatíte exekutorovi celou jistinu (původní dlužnou částku) a jednorázový poplatek 907,50 Kč.

•   Sdělíte exekutorovi, že chcete využít „milostivého léta“ (chcete, aby postupoval podle zákona č. 286/2021 Sb., část 2, čl. IV, bodu 25).

Pokud myslíte, že můžete splňovat podmínky pro využití „Milostivého léta“ můžeme v Občanské poradně pomoci s postupem, který povede k využití této mimořádné příležitosti

Pomoc je anonymní a bezplatná. Poradna je otevřená v době: Po-Čt, od 8.00 do 16.00 hod. Objednat se můžete předem na tel. č. 773 173 604 nebo prostřednictvím e-mailu: cnnfm.@cnnfm.cz, nebo využijte náš web s chatem: www.cnnfm.cz.