Tři králové zavítali na magistrát

V rámci Tříkrálové sbírky, pořádané Charitou, zavítali dnes na magistrát koledníci. Děti v kostýmech Tří králů – Kašpara, Melichara a Baltazara – přišli vinšovat štěstí, zdraví, ale také úspěšný a spokojený život všem občanům města. Přítomné obdarovali cukříkem a kalendářem a na oplátku dostali koledu ve formě upomínkových předmětů a samozřejmě finančního příspěvku do zapečetěné pokladničky. Na dveře nezapomněli při odchodu napsat symbolicky K+M+B 2019 (zkratka latinského Christus mansionem benedicat: Kristus požehnej tomuto domu).
07.01.2019 16:04

Sbírka má dlouholetou tradici, věřím, že i letos se najde spousta lidí, kteří přispějí koledníkům do kasiček a podpoří tak projekty ve prospěch potřebných,“ řekl primátor Michal Pobucký. Výtěžek sbírky má pomoci nemocným a handicapovaným občanům, ale také seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí. Převážná část výtěžku (65 %) zůstává v dané lokalitě. Peníze jdou také na projekty diecézních charit (15 %), humanitární pomoc do zahraničí (10 %) a na celostátní projekty Charity ČR.

Ve Frýdku-Místku budou za vybrané peníze realizovány například stavební úpravy v Domě pokojného stáří, které pomohou zvýšit kvalitu poskytovaných služeb, z vybraných peněz bude podpořen také provoz ošetřovatelské péče nebo úpravy zahrady v Oáze pokoje, tedy středisku pro psychicky nemocné.

Schválené záměry využití Tříkrálové sbírky 2019 pro Charitu Frýdek-Místek:

-1.85 °C