Anna Cagašová je mistryní ČR

V ostravské atletické hale proběhl republikový žákovský šampionát v atletice. A zásluhou Anny Cagašové putuje do našeho města zlatá medaile. Anička v sobotu jasně vyhrála rozběh na 300 m a v neděli nastoupila do finálového závodu jako obhájkyně titulu a držitelka letošního nejlepšího času. Svou roli favoritky zvládla výtečně. Hned od startu šla jasně do vedení a svůj náskok jen zvyšovala, v cíli měla na stříbrnou rovnou sekundu k dobru Zvítězila ve skvělém čase 39.69 s, čímž vytvořila nový rekord mistrovství České republiky! Samozřejmě, že tím rovněž vylepšila oddílový rekord a mohla si zaslouženě pověsit na krk zlatou medaili. Navíc v sobotu vybojovala 4.místo v běhu na 60 m, když čas 7.97 s byl pouhou setinu od medaile. Další výborný výsledek dosáhl Dominik Göttlicher ve vrhu koulí. Ten si vylepšil osobní rekord o metr a půl a výkonem 13.66 m vybojoval skvělé 4.místo. Velice dobře si vedly i dvě naše mladičké závodnice. Dosud mladší žačky se nelekly svých starších soupeřek a Tereza Kubajurová. vybojovala v běhu na 300 m časem 43.51 s 20. místo v ČR. Skvělý, taktický výkon předvedla Barbora Bystřičanová. V závodě na 1500 m se v závěru obrovským finišem posunovala dopředu až na konečné 9.místo v osobním rekordu 5:16.38 min. Trojice našich startovala na 800 m, do finále se však neprobojovala. Viktorie Ťahanová vybojovala ještě solidní 14.místo v čase 2:26.49 min. Trošku zklamáním ale dopadly starty dvojčat Pavelkových. Aspiranti finále doběhli ve slabých časech Ondra na 19. a Vojta na 22.místě za 2:18.56 min, resp. 2:22.19 min. Celkově lze však účast našich hodnotit velice dobře. Obrovská gratulace Anně Cagašové k zisku titulu a poděkování ostatním za předvedené výkony.
12.03.2019 10:06
(Aktualizováno: 12.3.2019 10:15)