Vítr málem odnesl plechovou střechu umělecké školy

Silný vítr strhl v noci na pondělí střechu z městské budovy ZUŠ na Kostikově náměstí ve Frýdku. Část plechové střechy vichr přehodil přes hřeben budovy. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří podnikli potřebné úkony pro to, aby se střecha celá neodtrhla a nedošlo ke zranění osob nebo poškození dalšího majetku.
13.03.2019 11:02

Jednalo se o havarijní stav, který si žádal okamžité řešení. Po ztišení větru, tedy v úterý, byla odhalená část střechy zakryta nepropustnou folií a samozřejmě jsme zahájili přípravy na celkovou opravu střechy školy. To znamená, že bude nutné zpracovat projektovou dokumentaci a následně vyhlásit výběrové řízení na firmu, která střechu opraví,“ řekl náměstek Pavel Machala.

Vítr odnesl i několik šindelů z městského obytného domu na ulici Beskydská v Místku. Nejednalo se ale naštěstí o závažné poškození. Na střechu byly připevněny šindele nové.

Majetek města je řádně pojištěn. Škodu uhradí pojišťovna.