Připomínáme si hrdinství vojáků z Czajánkových kasáren

80. výročí odporu proti německým okupantům v Czajánkových kasárnách v Místku si včera u pomníku 8. pěšího pluku připomenulo s vedením města, zástupci Armády České republiky, Československé obce legionářské a Společností Edvarda Beneše na sto lidí.
15.03.2019 10:25
(Aktualizováno: 15.3.2019 10:29)

V sobotu se navíc ve Faunaparku uskuteční ojedinělá akce, která zážitkovým způsobem připomene československou vojenskou historii i občanský protinacistický odboj.

Ve Faunaparku (u haly Polárka) vyroste v sobotu dobový vojenský tábor, který bude přístupný od 12 do 17 hodin, chybět nebudou ukázky vojenské techniky a materiálu, rekonstrukce boje o Czajankova kasárna, výstava Frýdek a Místek za nacistické okupace, přednáška Boj o Czajankova kasárna – události roku 1939 a doprovodný program.

Akci pořádá městská organizace KulturaFM