Oprava Rubikovy křižovatky začne ve středu

Od středy 15. května bude omezena doprava přes Rubikovu křižovatku na mostě na třídě T. G. Masaryka ve Frýdku. Důvodem je celková oprava mostu, včetně jeho opěrných pilotových zdí a navazujících ramp. Práce potrvají minimálně do konce roku.

Ve středu ráno si realizující firma takzvaně most převezme a vzápětí začne instalovat dopravní značení s dopravním omezením. Následně zahájí stavební práce.

V rámci 1. etapy bude uzavřena polovina mostu s jízdním pruhem ve směru od vlakového nádraží (od Slezské) k magistrátu. Doprava bude vedena po druhé části mostu, což znemožní řidičům možnost odbočení doleva, ať už budou na most přijíždět z kteréhokoliv směru.

Opravy mostu se dotknou i cestujících MHD, autobusové linky budou nabírat možná i desítky minut zpoždění, na to je třeba pamatovat a počítat s tím, zejména při přepravě autobusem na vlakové nebo jiné autobusové spoje.

Současně s mostem se budou opravovat i opěrné pilotové zdi a rampy. Řidiči by tedy měli počítat také s omezením dopravy na čtyřproudovce pod mostem, tedy na hlavním tahu na Český Těšín. Doprava zde bude svedena do jednoho pruhu v každém směru.

Investorem opravy mostu je z části město a z části stát, přesněji ŘSD (Ředitelství silnic a dálnic). Celkové náklady na opravu mostu i opěrných pilotových zdí a navazujících ramp jsou vyčísleny na bezmála 100 milionů (včetně DPH). Z toho ŘSD vydá na opravy opěrných zdí a ramp 60 milionů. Město zaplatí za opravu mostu téměř 40 milionů korun, ovšem přes 31 milionů získá zpět z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.

Práce bude realizovat společnost IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc.

13.05.2019 13:42
Počet zhlédnutí: 5 314