Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Léto ve městě bude opět veselé

Statutární město Frýdek-Místek pořádá prostřednictvím své organizace KulturaFM tradiční Veseléto, které v letních dnech, zejména pak v době prázdnin, nabízí spoustu akcí a zábavy pro děti i dospělé. Program je bohatý a žánrově pestrý. Akce se konají v různých částech města, od náměstí, přes parky až po areály bývalých textilek. Každou středu a pokaždé jinde je připraveno i promítání pod širým nebem a chybět nebudou ani nedělní promenádní koncerty v parku u řeky Ostravice. Na většinu akcí je vstup zdarma.
10.06.2019 17:19
(Aktualizováno: 11.6.2019 09:23)
Počet zhlédnutí: 1822

„Veselé léto můžete prožít na mnoha místech, ale Veseléto jen u nás ve Frýdku-Místku. Soubor našich kulturních akcí pod širým nebem je originál, jednotlivé přísady prověřené časem, s občasným experimentem, který se většinou stane přirozenou, nenásilnou součástí receptury, jako tomu naposledy bylo u FM City Festu. Ve výsledku Veseléto chutná všem, každý si z něj ukrojí zrovna tu porci, která nejvíce vyhoví jeho naturelu. A dostane se skutečně na všechny, od nejmenších dětí, přes rodinné akce a střední generaci, až po seniory. Veseléto, to je menu o mnoha chodech, kde si každý najde to své,“ láká na seriál letních akcí ve Frýdku-Místku primátor Michal Pobucký.

Hned v červnu nás čekají dva tradiční festivaly. Čtvrt století má letos Mezinárodní folklorní festival pořádaný statutárním městem Frýdek-Místek a DFS Ostravička. Město roztančí již ve čtvrtek, kdy je na programu Koncert muzik na nádvoří frýdeckého zámku. Program bude pokračovat i v pátek a soboru na místeckém náměstí Svobody. Druhou červnovou stálicí je festival Sweetsen fest, jehož hlavní program se koná 21. a 22. června v areálu stadionu vedle haly Polárka. Vstup na obě tyto akce je zdarma.

O prázdninách jsou na programu další tradiční akce. V červenci se uskuteční FM City Fest v bývalé textilce na ulici Staroměstská a taky tradiční Jazz ve městě v textilce na ulici Těšínská. V srpnu je v plánu Pivopění i divadelní festival Odpoutaná scéna, chybět nebudou Muzikantské žně v Sokolíku u řeky Ostravice ani akce Frýdek-Místek plný chutí a Beskydské rekordy. Veseléto uzavřou poslední prázdninový víkend Historické slavnosti. Po celé prázdniny se bude každou středu a pokaždé jinde promítat pod širým nebem a každou neděli se bude konat promenádní koncert v altánu u řeky Ostravice.

Veseléto pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své příspěvkové organizace Kultura F≈M. Pod hlavičkou Veseléta jsou ale zastřešeny také akce dalších pořadatelů, přičemž vstup na ně je většinou zpoplatněn. Vstupenky lze zakoupit na stránkách www.kulturafm.cz na pobočkách TIC FM, v hale Polárka, u pořadatelů nebo na místě.

Program viz plakát nebo také kalendář akcí na http://www.kulturafm.cz/

Kino na výletě 2019  -  středa – pokaždé jinde - vstup zdarma

12. 6. - 21.00 - Altán ve Smetanových sadech - Složka 64

19. 6. - 21.15 - Park pod zámkem - Zrodila se hvězda 

26. 6. - 21.15 - Faunapark ul. Na Příkopě - Tohle je náš svět

  3. 7. - 21.15 - Autokemp Olešná - Raubíř Ralf a internet

10. 7. - 21.00 - sady Svobody - King skate

17.7. -  20.30 - dopravní hřiště na ul. Pionýrů - Grinch

24. 7. - 21.00 - louka pod Hradem – BlacKkKlansman

31. 7. - 20.45 - náměstí Svobody - Všichni to vědí

  7. 8. - 20.30 - Autokemp Olešná - Ženy v běhu

14. 8. - 20.15 - hřiště Hříbek - Čertí brko

21. 8. - 20.00 - altán v Sadech B. Smetany - Bohemian Rhapsody

28. 8. - 20.00 - textilka Slezan ul. Staroměstská - Šťastný Lazzaro

 

Promenádní koncerty – neděle – 16:00 - Sady B. Smetany - vstup zdarma

  7. 7.      Akuma

14. 7.      Stanley´s Dixie Street Band

21. 7.      Josef Zíma

28. 7.      Slavné songy první republiky

  4. 8.      LAM Trio

11. 8.      Lesanten

18. 8.      Malá Slovácká dechová hudba Sadovanka

25. 8.      Michal Tučný Revival Band

 

 

 

 

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA

Obrázky

Přílohy

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
31.99 °C
21.75 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)