Město osvěžuje kropicí vůz

V současných tropických dnech projíždí městem kropicí vůz, který užitkovou vodou skrápí komunikace a vypouští vodní mlhu. Dochází tak k ochlazování komunikací, což má příznivý účinek na rozpálený asfaltový povrch, zároveň se snižuje prašnost a zvyšuje vlhkost vzduchu.
12.06.2019 15:22
(Aktualizováno: 12.6.2019 16:00)

Kropicí vůz v odpoledních hodinách osvěžuje frekventované ulice Ostravská, Frýdlantská, Bezručova, Palackého, Politických obětí, 8. pěšího pluku, J. V. Sládka, Štursova, U Staré pošty, Stará cesta, Pivovarská, Náměstí Svobody, Malý Koloredov, Pionýrů, Zámecká, Zámecké náměstí, Radniční, T. G. Masaryka, Nádražní, Těšínská, Slezská, J. Čapka, Novodvorská, V. Závady, E. Krásnohorské a autobusová stanoviště.

„Kropicí vůz je vybaven dvoumetrovou přední skrápěcí lištou, z níž voda stříká přímo na vozovku. Vzadu má vozidlo trysku, ze které je možno v lokalitách se sníženým pohybem lidí vypouštět vodní mlhu. Kropení ulic bude pokračovat v návaznosti na klimatických podmínkách,“ uvedl Jaromír Kohut, předseda představenstva společnosti TS a.s.

ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA