K prameni v Hájku pohodlněji

18. 6. 2019

Potřebné práce provedly městské technické služby TS a.s., vše vyšlo přibližně na sto tisíc korun. V podstatě se vybudoval přístup k náhradnímu prameni podzemních vod v této lokalitě o délce zhruba deset metrů a metrové šířce. Lidé určitě uvítají schody i nové zábradlí. Povrch chodníku je proveden z lomového kamene, lemování žulové, takže si myslím, že se jedná o dílo povedené po praktické i estetické stránce,“ shrnul provedené úpravy, které zahrnovaly i přizpůsobení samotného vývodu, náměstek primátora Radovan Hořínek.

Agilní místní osadní výbor už stihl v polovině června zorganizovat v tomto místě u kapličky v Hájku koncert pěveckého sboru Smetana jako poděkování všem aktivním spoluobčanům, kteří se podílejí na zlepšení svého okolí, i pracovníkům a zástupcům radnice, bez kterých by nebylo možné jednotlivé investiční akce v Lískovci realizovat. „Ve spolupráci s občany Lískovce, kteří mají možnost každý měsíc na osadním výboru sdělit své postřehy pro zlepšení kvality života v této místní části, se podařilo již zrealizovat řadu akcí. Konkrétně zmodernizování sportoviště u kostela, kde jsme zajistili instalaci ochranných sítí, laviček a rekultivaci okolí, dále výstavba chodníků na místním katolickém hřbitově, oprava místních komunikací, výměna autobusové zastávky Lískovec – Elis, propojení Frýdku-Místku s lískoveckou částí prostřednictvím projektu Rekola a naposledy právě vyústění pramene v zimním období,“ pochválil místní občany náměstek primátora Marcel Sikora, který má Lískovec na starosti a věří, že díky vzájemné a dobré spolupráci s občany a pracovníky města se bude i nadále dařit realizovat jednotlivé aktivity pro zvelebení a zkvalitnění života v Lískovci.

MM F-M, Petr Pavelka