Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Kaplička v Hájku má novou informační ceduli

Turistické informační centrum v těchto dnech dokončilo inovaci informační cedule o kapličce v Hájku, která se nachází přímo u autobusové zastávky Lískovec, Hájek.
10.07.2019 11:21
(Aktualizováno: 10.7.2019 11:25)
Počet zhlédnutí: 2137

Kaplička v Hájku je jedním z turistických lákadel města s dlouhou a zajímavou historií, která sahá až do 18. století. Lidé, kteří se účastnili procesí k Panně Marii Frýdecké, většinou neopomenuli navštívit "Hájek". Místo dostalo své pojmenování podle bývalého arcivévodského lesa, v němž se nacházela studánka, ke které směřovali poutníci od baziliky Navštívení Panny Marie. Tito lidé věřili, že voda ze studánky má zázračnou moc. Každý se napil, omyl se ve "svaté" vodě a nabral si ji do lahvičky domů jako dárek z pouti.

O kapličce a o zázračné moci zdejšího pramene se návštěvníci dozví na informační ceduli informace v české, anglické a polské mutaci.

Sběratelé si mohou rovněž v Turistickém informačním centru Frýdek≈Místek zakoupit turistickou známku No. 1512 – Kaplička v Hájku a turistickou vizitku CZ 2155 – Kaplička v Hájku.

Lucie Talavašková
Turistické informační centrum Frýdek-Místek, příspěvková organizace

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
18.81 °C
13.13 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)