Město staví dva mosty obchvatu, které zajistí spojení s Olešnou

V plném proudu už je výstavba dvou mostů, které z projektu výstavby obchvatu vypadly. Pro město jsou ale důležité, protože zajistí dostatečnou a bezpečnou dostupnost rekreační lokality Olešná. Město tedy jejich stavbu realizuje samo.

„Jeden z mostů vede ulicí Nad Přehradou, přesněji v místech, kudy se z ulice 17. listopadu a Příborská vjíždělo k aquaparku a autokempu, poblíž prvního záchytného parkoviště u hráze. V současné době je tam průjezd zakázán. Most bude téměř sto metrů dlouhý a bude mít dva jízdní pruhy a také chodník. Druhý most zachová propojení komunikace K Olešné ve směru od ulice Palkovická, tedy z druhé strany přehrady. V tomto případě půjde o jednopruhovou obousměrnou komunikaci s revizním chodníkem,“ přiblížil dispozice náměstek Deutscher s tím, že oba mosty budou také osvětleny.

Náklady na výstavbu obou mostů jsou vyčísleny 75 milionů korun, přičemž 55 milionů získáme zpět z dotací. Zhotovitelem je společnost Strabag,“ doplnil primátor Michal Pobucký s tím, že město je v získávání dotací dlouhodobě úspěšné. V loňském roce získalo na desítku projektů za 389 milionů korun dotace ve výši 205 milionů korun a v podobném duchu pokračuje i letos.

ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA
07.08.2019 15:04