Aktuality

Město Frýdek-Místek bude opět plné chutí a rekordů

Sobota 17. srpna bude dnem, kdy si na své přijdou všichni milovníci dobrého jídla a pití. Park pod zámkem bude hostit další ročník gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí a XI. Beskydské rekordy. Také letos se návštěvníci mohou těšit na skvělou gastronomii, nevšední zážitky a bohatý doprovodný program pro celou rodinu v pohodovém prostředí. Budete moci zhlédnout výstavy Muzea Beskyd, vystoupení folklorního spolku Sedmikvítek, kapely Platonic, Stanley´s Dixie Street Bandu, Olympic Revivalu nebo legendární skupiny Turbo.

„Gastrofestival bude i v tomto ročníku hledat ten nejlepší slaný a sladký štrúdl. Zájemci se mohou hlásit do 11. srpna. Přihlášení do soutěže je úplně jednoduché. Ti, kteří mají zájem se zapojit do soutěže, a je jedno, zda je to dítě, prarodič, amatérský nebo profi cukrář, se mohou přihlásit prostřednictvím formuláře na webu www.fmplnychuti.cz. V sobotu 17. srpna pak stačí přinést svůj vlastnoručně upečený štrúdl a počkat na verdikt odborné poroty. Vítězové jednotlivých kategorií pak obdrží hodnotné ceny, které se hodí do každé kuchyně,“ láká ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

Kromě připravených kuchařských show s Markétou Hrubešovou, gastronomických soutěží a školy čepování piva bude celá akce, kterou provede oblíbený moderátor Vojtěch Bernatský, doplněna o velkou dětskou zónu, doprovodný program v podobě hudebních vystoupení a XI. ročník akce Beskydské rekordy. „Pokusíme se letos, kdy začínáme druhou desítku historie rekordů, překonat náš vůbec první pokus o rekord, kdy jsme chtěli symbolicky zdolat nejvyšší vrchol světa Mt. Everest. Rekord se tehdy v roce 2009 nevydařil, byl z toho jen nejvyšší vrchol Evropy Mt. Blanc,“ připomněl primátor Michal Pobucký. K dostatečnému počtu účastníků festivalu i rekordy by měly přispět ochutnávky české i zahraniční kuchyně, burgery, žebra, cizrnové kari, guláše, řízky, bramboráky, tvarůžkové hotdogy, zákusky, donuty či rolovaná zmrzlina. Pohodu i tentokrát doplní míchané nápoje, víno či ochutnávka piv. Podrobné časové informace na www.fmplnychuti.cz.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY
12.08.2019 09:02
Počet zhlédnutí: 3 180