Přes sto dětí chtělo o prázdninách zdolat pevnost Boyard

Nadstandardní zájem překvapil pořadatele z Charity Frýdek-Místek, která pořádala v rámci Prázdnin ve městě v Sadech Bedřicha Smetany s využitím altánu a bezprostředního okolí akci s názvem Zdolej pevnost Boyard. Jméno populární stejnojmenné soutěže a francouzské věznice způsobilo, že organizátorky musely improvizovat, protože jim došly připravené hrací plánky.
12.08.2019 17:54

„Už jsme tu měli přes stovku dětí, tolik jsme opravdu nečekali. Snad je budeme mít čím odměnit,“ doufali členové organizačního týmu, že otec Fura nebude muset přitvrzovat v hádankách a ztěžovat zisk indicií k heslu vedoucímu k odměně. Děti se totiž s úkoly vyrovnávaly zdatně. Procházely jednotlivá stanoviště a získávaly jednu indicii za druhou. Chytaly tu správnou rybku na udičku, musely najít klíč v nádobě, ačkoliv v ní na ně mohlo čekat cokoliv chlupatého či jinak nepříjemného, prokázaly přesnost a pracovitost při realizaci zadaného výrobku, probíhaly a proskákaly nástrahy vytýčené trati, procvičily si paměť při skládání kamenů a kombinaci barev a nechyběl ani nezbytný otec Fura. Nakonec v cíli účastníci rozbalili všechny získané nápovědy, uhodli správné heslo, které ještě museli nakreslit a předat v cíli výměnou za kýženou odměnu.

MM F-M, Petr Pavelka