Turisté mají k dispozici novou mapu Lysé hory

Turisté se díky Turistickému informačnímu centru Frýdek≈Místek na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu neztratí. K dispozici mají novou mapu Lysé hory.
08.10.2019 10:14

„Popsali jsme celkem 19 tras vedoucích k vrcholu Lysé hory, mezi kterými najdou potencionální návštěvníci této dominanty Beskyd nejen tipy na pěší výšlap, ale také na kolech, běžkách
či skiaplech,“
přibližuje ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná. Každá trasa je poté detailně popsána včetně toho, jak se do výchozího místa mohou turisté dostat, zda je vhodná pro rodiny s dětmi nebo s kočárky.

Součástí tištěného materiálu jsou také informace týkající se výstupů na nejvyšší vrchol Lysé hory s průvodcem, o který je mezi návštěvníky Beskyd zájem. „S průvodcem se dovídají zajímavosti tradující se k historii Lysé hory, poznávají nejstarší hospůdku v Beskydech či zbojníka Ondráše, a mají možnost nahlédnout i do druhé nejvýše položené meteorologické stanice v České republice. Výstupy s průvodcem si mohou objednat skupiny i jednotlivci. Informace o rezervaci výstupu najdou také v tomto materiálu,“ uzavírá Monika Konvičná.

Mapa Lysé hory je k dostání zdarma v české, polské a anglické mutaci v turistických informačních centrech v turistické oblasti Beskydy-Valašsko.

Lucie Talavašková
Turistické informační centrum Frýdek-Místek, příspěvková organizace