Koncepce sociálního bydlení pro Frýdek-Místek

MM F-M

5. 11. 2019

Dokument, jehož součástí bude jak analytická, tak i návrhová část, je aktuálně zpracováván a měl by být dokončen v červnu 2020. Současně vznikají 3 podpůrné metodiky týkající se přidělování sociálních bytů, sociální práce a především prevence ztráty bydlení. V souvislosti s projektem Koncepce sociálního bydlení byla nově zřízena pracovní skupina k problematice sociálního bydlení, kde se setkávají zainteresovaní aktéři – zástupci vedení města, magistrátu, Úřadu práce ČR, neziskových organizací jako Armáda spásy a Slezská diakonie, ale také Stavebního bytového družstva ve Frýdku-Místku či společnosti RESIDOMO jako významných vlastníků bytového fondu.

První setkání této pracovní skupiny proběhlo v říjnu 2019. „Uvědomujeme si, že disponujeme omezeným počtem sociálních bytů. Hlavním cílem projektu je přispět ke zvýšení dostupnosti dlouhodobého, udržitelného a důstojného bydlení pro osoby a domácnosti, které žijí v nejistých či nevyhovujících podmínkách. Jedná se jak o jednotlivce, ale i rodiny s dětmi či matky samoživitelky. V takových bytech poté probíhá s uživateli sociální práce, která má za úkol je naučit bydlení si udržet,“ uvedl k projektu náměstek primátora Marcel Sikora (KDU-ČSL).