Ekologická zátěž v zóně „Arceloru“ bude odstraněna, město sleduje vývoj

Zhruba po devíti měsících došlo na opětovné setkání vedení radnice se zástupci společnosti Liberty Ostrava (někdejší ArcelorMittal) ohledně dalšího vývoje brownfield pozemků v bývalém areálu Válcoven plechu, kde může znovu vzniknout funkční průmyslová zóna s perspektivou pracovních míst.

„Máme samozřejmě zájem na tom, aby ta zóna nezůstala ladem, ať je zrekultivována a rozvíjena. Proto se neustále zajímáme o její vývoj a zjišťujeme možnosti, protože město může mít ohledně brownfieldu i jiné pobídky než soukromá sféra. Nyní jsme byli informováni, že se v listopadu začne s odstraňováním ekologické zátěže, což je samozřejmě výborná zpráva. Pokud oživení tohoto už 180 let starého areálu zvládne podnikatelská sféra sama, je to jen dobře. Pokud budeme moci být nějak nápomocni, například při nutném rozvoji inženýrských sítí, samozřejmě se na to podíváme,“ shrnul náměstek primátora Jakub Míček, kterého potěšil rovněž fakt, že situace se vyjasňuje i ohledně dalších pozemků bývalého Arceloru ve městě. S londýnskými majiteli už bylo vykomunikováno, že by se měly uvolnit k prodeji pozemky v lokalitě Hradu, nad válcovenským fotbalovým stadionem, který už před lety město získalo. „Jedná se o stavební parcely, na kterých by se mohla rozjet další bytová výstavba. To město potřebuje, protože stavebních parcel je poměrně dost, ale jejich zastavěnost pokulhává,“ řekl Jakub Míček.

MM F-M, Petr Pavelka
05.11.2019 17:13