Famózní výkon mladých běžců

V rámci Mistrovství České republiky mužů, žen a juniorů v přespolním běhu proběhlo v golfovém areálu v Dříteči také finále Běžeckého poháru mládeže. Bojovaly týmy jednotlivých krajů ČR a běžely se smíšené štafety 4x 1 km. V každé kategorii vždy dvě děvčata a dva chlapci. Ve výběru Moravskoslezského kraje bylo z dvanácti nominovaných osm z atletického oddílu Slezanu Frýdek-Místek! A naši běžci si vedli přímo fantasticky! Štafety našeho kraje nedaly totiž nikomu šanci a ovládly všechny tři kategorie ! V mladším žactvu sice Daliborovi Dvořákovi z Bruntálu nevyšel první úsek dle představ a tak přebírala naše Anička Václavíková až jako šestá. Ale skvěle dotáhla vedoucí skupinu, předávala v kontaktu jako pátá, Barča Bystřičanová to dotáhla na třetí místo a v závěrečném úseku už Vojta Turek z Třince nedal soupeřům šanci. Zatímco v mladším žactvu to byly nervy, ve starším ukázal hned na prvním úseku frýdecko-místecký Vojta Pavelek, kdo si odveze další zlaté medaile. Předával s obrovským náskokem a Anička Cagašová náskok ještě navýšila. Sára Navrátilová z Bruntálu předávala dalšímu našemu borci Ondrovi Pavelkovi a ten předvedl skvělý výkon a náskok:ještě navýšil. Na závěr přišly štafety dorostu, také tady byly tři členové z našeho města. Hned od startu se odpoutal Patrik Stankov od ostatního pole a předával Zuzce Šenkové z Vítkovic s velkým náskokem. Ta sice předávala Klárce Ningerové jako druhá, ale Klárka se po polovině dostala co čela, Těsně před cílem byla sice předstižena, ovšem finišman naší štafety Thomas Hlavačka převzal kolík s malou ztrátou a neměl moc práce náskok zlikvidovat. Již v polovině okruhu bylo jasné, že přidáme třetí vítězství! Fantastický výsledek a všem patří velké poděkování za výbornou reprezentaci!!
27.11.2019 09:36
(Aktualizováno: 27.11.2019 09:45)