Stav znečištění ovzduší ve městě Frýdku-Místku

04.12.2019 09:02

Zpráva Českého hydrometeorologického ústavu ze dne 04.12.2019 v 08:00 hod:
Na území Moravskoslezského kraje se hodnoty průměrných 24hodinových koncentrací suspendovaných částic PM10 pohybují mezi 16 - 83 µg/m3. Krátkodobé koncentrace ostatních měřených škodlivin jsou podlimitní.
Aktuální situace s ohledem na stav znečištění: Rozptylové podmínky jsou dobré.
Výhled na dnešek:

Rozptylové podmínky budou dobré, zpočátku místy mírně nepříznivě. Hodnoty průměrných 24hodinových koncentrací prašného aerosolu se budou pohybovat většinou pod hodnotou stanoveného imisního limitu (50 mikrogr/m3).

Aktuální úroveň znečištění ovzduší se může v průběhu dne měnit, aktuální data z měřící stanice ve Frýdku-Místku naleznete zde, aktuální přehled dat z automatizovaných stanic v České republice, Polsku a Rakousku naleznete zde.
Zdroj informací obsažených v této zprávě: portal.cmi.cz.
Informace o aktuální imisní situaci
Na internetových stránkách ČHMÚ jsou umístěny detailní mapové zobrazení znečištění ovzduší na Ostravsku. Mapy jsou pouze informativní a orientační. Mapy jsou vytvořeny z naměřených a neverifikovaných dat automatizovaných monitorovacích stanic a mohou obsahovat i chybné údaje.

MM F-M
ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ