Pramen v Hájku je v zimním režimu

12. 12. 2019

V roce 2016 byla realizována oprava rezervoáru, ze kterého vytéká voda během většiny roku. Aby v rezervoáru voda nezamrzla a nepoškodila ho, přistupuje město již tradičně ke zvykům dávno minulým a rezervoár každoročně zazimovává.

„To znamená, že voda je prostřednictvím tzv. bypassu odváděna do nižšího bodu pod rezervoárem, odkud vytéká. Letos jsme tento prostor upravili, vede k němu nové schodiště se zábradlím, takže i v zimě bude přístup a nabírání vody z pramene v Hájku pohodlnější a také bezpečnější,“ uvedl náměstek Radovan Hořínek.

Voda z pramene v Hájku je pravidelně kontrolována a bude tomu tak i v zimě. Vzorky budou odebírány z trubky pod rezervoárem, takže kvalita vody bude známa i nadále.