Aktuality

I duše si zaslouží pozornost...

…a to je to, co my děláme. Věnujeme svou pozornost člověku, duši a jeho potřebám. Jsme služba ZOOM a pracujeme s dospělými lidmi s duševním onemocněním tzv. metodou CARe, která je především zaměřena na mapování a zlepšení života člověka, přijetí sebe sama či začlenění do společnosti.

Model CARe dává možnost zorientovat se ve vlastním životě, najít smysl a zdroje, ze kterých je možné čerpat. ZOOM je službou sociální rehabilitace, která v minulém roce oslavila své první desetiletí.

Působíme na územní města Frýdku-Místku a blízkého okolí. Zájemcům o službu a svým klientům nabízíme možnost setkání u nás v kanceláři, domově klienta, nemocnici či prostředí, které je danému člověku blízké. Našim klientům pomáháme v hledání bydlení, sociálních dávkách, hospodaření s penězi, vytvářením plánu, jak efektivně trávit volný čas, přípravě jídla či s doprovodem na úřady, k lékaři apod. S klientem řešíme situace, které jsou pro něj náročné, a společně se snažíme najít cesty, kterými se lze dále ubírat. Ve vzájemné spolupráci se snažíme klienta motivovat, povzbudit, a především mu poskytnout podporu. Veškeré služby poskytujeme bezplatně s možností anonymity.

V případě potřeby či zájmu s námi spolupracovat se na nás můžete obrátit:
Sadová 604, 738 01 Frýdek-Místek                                     
tel.: 732 449 204, 731 759 039, 603 488 176
e-mail: zoom@charitafm.cz

Kristýna Syslová, sociální pracovnice

MM F-M
ODBOR SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
14.01.2020 08:02
(Aktualizováno: 14.1.2020 08:05)
Počet zhlédnutí: 177