Aktuality

Pozor na podomní prodejce – teď nabízejí výměnu zámku

Domácnosti ve Frýdku-Místku v těchto dnech obcházejí podomní prodejci s nabídkou výměny zámku u vstupních dveří. Zejména starším a důvěřivým lidem tvrdí, že zámky na jejich dveřích nejsou dostatečně bezpečné a přesvědčují je k výměně, kterou provedou na místě a hned.

Před těmito prodejními praktikami (připomínající nekalé praktiky tzv. šmejdů) důrazně varujeme, a to i s ohledem na to, že ve městě je podomní prodej zakázán. Pokud u vašich dveří někdo zazvoní a bude vám nabízet zboží nebo nějaké služby, doporučujeme, abyste jej nevpouštěli do bytu a co nejdříve kontaktovali městskou policii na lince 156.

„Je důležité, aby strážníci takového prodejce či obchodníka přistihli na místě. Ideálně přímo při tom, když porušuje zákaz podomního prodeje. Následně strážníci s dotyčným, ale také se svědky sepíší úřední záznam a celou věc předají živnostenskému úřadu k přestupkovému řízení, ve kterém prodejci hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Pokud ale občané nezareagují včas a dotyčný z místa odejde neznámo kam, nebo o zakázané formě prodeje vůbec neinformují, pak nemůžeme takové případy řešit. Opravdu je důležité neprodleně informovat městskou policii,“ připomenul primátor Michal Pobucký.

 

 

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA
06.02.2020 14:30
Počet zhlédnutí: 58