Nezapomeňte, Masopustní jarmark už tuto sobotu

Statutární město Frýdek-Místek ožije masopustním jarmarkem. Konat se bude 15. února na místeckém náměstí Svobody od 8 do 16 hodin, což je o tři hodiny déle než v minulosti. Program bude oproti jiným ročníkům pestřejší.

Připraven bude tradiční průvod masek, ale i představení kejklířů, komediantů a kouzelníků. Chybět nebude ukázka porcování prasete a výroby jelit, jitrnic i tlačenky. K dobré náladě zahraje masopustní kapela. Děti se mohou těšit na pohádku a pimprlové divadélko. Bohatá bude nabídka zabijačkových pochoutek a farmářských výrobků.

Nabízený sortiment:

mléčné výrobky – z kozího, ovčího i kravského mléka, pečivo – perníčky, koláče, buchty, vdolky, frgály i chleby, čerstvé a uzené ryby, tlačenka, jitrnice a jelita, uzené maso, medy a marmelády, koření

Doplňkový sortiment:

vařečky, škrabky, misky, ale i látkové tašky a keramické výrobky

Občerstvení:

grilované maso a sýry, bramborové placky, langoše, trdelník, pražené oříšky…

zabijačkový teplý pult - prejt se zelím, ovar s hořčicí, v závěru akce zabijačková polévka za kačku

Masopustní průvod masek:

vyjde v 10.00, 12.30 a 14.30 hodin z náměstí a projde přilehlými uličkami. Jeho účastníci budou vyzývat k veselí všechny, které na své trase potkají.

Masopust pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím organizace KulturaFM a živnostenského úřadu magistrátu.

Více také na https://www.frydekmistek.cz/cz/o-meste/06101769-masopustni-jarmark-bude-ve-meste-i-letos.html

ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA
13.02.2020 10:40