CYKLISTÉ MAJÍ NAŠI POZORNOST

Michal Pobucký,

20. 2. 2020

Vážení občané,

občas je nám podsouváno, že zapomínáme na cyklisty, ale já jsem přesvědčený, že i těm, kteří se rádi hýbou na kole, město vychází vstříc, jak jen může. Důkazem je nejen bikesharing – projekt sdílených kol, který jsme rozjeli už na konci minulého volebního období a s využitím dosud získaných dat se jej snažíme neustále vylepšovat. Pravidelně do Frýdku-Místku přivádíme také nejprestižnější cyklistický závod v republice Czech Tour, kdy si můžeme vychutnat atmosféru profesionálního pelotonu. A letos podpoříme také aktivitu Marka Šimoňáka, který se snaží u příležitosti 170 let od narození T. G. Masaryka oživit tradici frýdecko-místeckých cyklistů, kteří ve 30. letech minulého století na kolech vyráželi za prezidentem do Prahy. Po stejné trase chtějí jet i letos a odstartují od busty T. G. Masaryka na stejnojmenné ulici v pátek 6. března od 8 hodin. Můžete je přijít povzbudit spolu s námi.

Dalším cyklistickým projektem, ke kterému se chceme připojit, je výzva Do práce na kole, která se připravuje na květen jako 10. jubilejní ročník. Chceme se tak přidat k 45 městům, která už se k této aktivitě připojila. Cílem projektu Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Lidé tak mohou zlepšit nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale i přispět k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.