Hold a manifestační jízda cyklistů k 170. výročí narození Masaryka

V sobotu 7. března 2020 to bude přesně 170 let, co se narodil prezident Osvoboditel Tomáš Garrigue Masaryk. U příležitosti tohoto výročí se zaregistrovaní cyklističtí nadšenci společně na bicyklech vydají na trasu, kterou absolvovali frýdecko-místečtí cyklisté sportovního oddílu SK Ostravica opakovaně ve 30. letech minulého století. Po stejné trase chtějí jet i letos a odstartují v rámci pietního aktu pořádaného městem od busty T. G. Masaryka na stejnojmenné ulici v pátek 6. března od 8 hodin.

„Trasa nás povede přes místa, kudy před více jak 80 lety projížděli. Tímto obnovíme tradici, která započala v březnu roku 1935. Proto nás velmi těší a vážíme si toho, že můžeme pokračovat a navázat na něco, co uskutečnili naši předchůdci, kteří jako my měli rádi Československo, cyklistiku a chovali hlubokou úctu k prezidentu T. G. Masarykovi,“ říká Marek Šimoňák, manažer projektu Masaryk 170, který je znám také jako organizátor Pekla Moravy, jiné extrémní cyklistické vyjížďky.

Trasa, kterou se pořadatelé letos rozhodli zvládnout ve dvou dnech, povede z Frýdku-Místku od busty TGM, stojící před bývalou obchodní akademií) až ke hrobu v Lánech. 425 km má tento itinerář: Frýdek-Místek – Nový Jičín – Lipník nad Bečvou – Olomouc – Mohelnice – Moravská Třebová – Svitavy – Litomyšl – Vysoké Mýto – Holice – Lázně Bohdaneč – Chlumec nad Cidlinou – Poděbrady – Praha – Lány.

Mezi partnery akce se zařadilo také Statutární město Frýdek-Místek, záštitu převzal primátor Michal Pobucký.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA