Město zahájilo roznášku nakoupených roušek do schránek

26. 3. 2020

K roušce je přiložen i leták s návodem údržby a dalšími potřebnými informacemi. Jedná se o roušky z nanotextilie, které město objednalo a nakoupilo u místní společnosti Deva. „Denně pro město vyrobí zhruba tři tisíce roušek, které postupně roznášíme. Pokud vše dobře půjde, mohli by mít senioři roušky ve schránkách do sobotního večera. Pak začne roznáška všem ostatním,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Včera město rozdělilo na 9 000 roušek s vlastnostmi respirátoru FFP2 mezi zdravotnická zařízení ve městě a poskytovatele sociálních služeb. „Dodali jsme je do nemocnice, Polikliniky, Sageny, Krevního centra, do lékáren, mají je pediatři, praktičtí lékaři, zubaři, psychiatři, gynekologové, zdravotnická záchranná služba, ale taky alergologické ambulance, psychologické ambulance, policie, hasiči, dobrovolní hasiči i strážníci. Roušky jsme distribuovali také do našich zařízení – Hospic, Domov pro seniory nebo Centrum pečovatelské služby, ale taky dalším, například Gaudiu nebo Adře,“ připomenul primátor Pobucký.

Město objednalo celkem 70 000 roušek.