Aktuality

Den Země 2020 se NEuskuteční

Pandemie koronaviru vede k rušení mnoha vzdělávacích a společenských akcí. Konat se nebudou ani tradiční oslavy Dne Země, které v minulých letech pravidelně přinášely v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice bohatý zábavně naučný program všem dětem i široké veřejnosti.

„Letos se Den Země plánovaný na pátek 24. dubna 2020 konat nebude. Věřím ale, že se uskuteční v příštím roce a že Středisko volného času Klíč ve spolupráci s odborem životního prostředí a zemědělství magistrátu opět připraví bohatý program, ve kterém nebudou chybět zábavné a naučné soutěže, kvízy, pokusy a taky zážitkové aktivity, při kterých děti nabydou nenásilnou formou znalosti a vědomosti o mnoha environmentálních tématech,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Oslav Dne Země se každoročně účastní Asociace malých debrujárů České republiky, Český hydrometeorologický ústav, Spolek pro Faunapark, Česká společnost ornitologická, Muzeum Beskyd, Český rybářský svaz, Lesy ČR, Dobrovolnické centrum ADRA a Frýdecká skládka. Letos účast přislíbili a snad přijedou i příští rok spolek Ekodomov s divadelním vystoupením a spolek Rozchodník, dále Povodí Odry, společnost Severomoravské vodovody a kanalizace, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a společnost Elektrowin.

 

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA
09.04.2020 13:33
Počet zhlédnutí: 296