Zastupitelé rozhodli o dotacích do sociální oblasti

4. 6. 2020

„Sto tisíc korun dostane Slezská diakonie na částečnou úhradu nákladů spojených s provozováním Výdejny potravinové a materiální pomoci, která sídlí na Malém Koloredově. Určena je lidem v hmotné nouzi, kteří ve výdejně mohou jednou týdně získat určité množství potravin,“ řekl náměstek primátora Marcel Sikora.

Další peníze získá nemocnice, a to na pořádání Beskydských ortopedických dnů. „Je to akce, na které si lékaři i sestry z daného oboru vyměňují své poznatky a zkušenosti, což je cenným přínosem,“ upřesnil náměstek Sikora.

A peníze na úhradu provozních nákladů, přesněji spotřebu energií, dostane i loni zprovozněné Centrum aktivních seniorů na ulici Anenská v Místku. „Centrum bylo dočasně, kvůli koronaviru, uzavřeno. Nicméně v minulých dnech již částečně obnovilo provoz a od 22. června bude seniorům opět plně k dispozici,“ doplnil náměstek.