Letní odstávka teplé vody

13. 7. 2020

Na rozdíl od loňského roku, kdy společnost Veolia Energie ČR přerušila městu dodávku tepla a teplé vody na deset dnů, letos bude odstávka kratší, plánována je „jen“ na pět dnů.

Termín spojený s přerušením dodávky tepla a teplé vody od společnosti Veolia Energie ČR využívá k údržbě svého zařízení městská společnost Distep, která je distributorem těchto komodit do domácností a dalším odběratelům. „Pravidelná údržba a opravy pomáhají zachovat technologické zařízení v dobrém stavu. Cílem je zvýšit spolehlivost dodávky tepelné energie našim odběratelům a eliminovat  případné potíže na našem zařízení v zimních měsících, což by bylo pro odběratele velice nekomfortní,“ řekl předseda představenstva společnosti Distep Svatopluk Eliáš.

Odběratelé teplé vody by v době odstávky neměli používat kohoutky pro teplou vodu, protože z nich poteče pouze neohřátá voda, tedy voda studená. Navíc by tak zbytečně zvýšili stav spotřeby teplé vody na svém vodoměru.

Pozn.: Termín odstávky nesmí podle zákona přesáhnout čtrnáctidenní lhůtu.